Bezpłatne szkolenia z korzystania z Internetu – Ja w Internecie
Ostatnia szansa na uczestnictwo w bezpłatnych, certyfikowanych szkoleniach z korzystania z Internetu dla mieszkańców Gminy Maciejowice.
Wójt Gminy Maciejowice zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Maciejowice, którzy ukończyli 25 lat do uczestnictwa w ostatnich szkoleniach realizowanych w ramach projektu projekcie ,,Ja w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”.
Każde szkolenie trwa 12 godzin (2 dni x 6 godzin lub 3 dni po 4 godziny)
Terminy i tematyka szkoleń:
19-20 października 2019
- Rolnik w sieci – godz. 8.00-14.00
- Mój biznes w sieci – godz. 14.15-20.15
23-24-25 października 2019 r.
- Tworzę własną stronę internetową (blog) – godz. 15.15-19.15
26-27 października 2019 r.
- Mój biznes w sieci – godz. 8.00 -14.00
- Rodzic w Internecie – godz. 14.15-20.15
Podczas szkoleń uczestnicy będą korzystali z nowoczesnego sprzętu komputerowego zakupionego w ramach projektu zapewniającego korzystanie z najnowszych narzędzi informatycznych. Dla uczestników szkoleń zaplanowano bezpłatne materiały szkoleniowe i catering. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający rozwój kompetencji cyfrowych z wybranego modułu szkoleniowego.
Serdecznie zachęcam do zgłaszania się poprzez wypełnienie i dostarczenie do Urzędu Gminy Formularza zgłoszeniowego – Formularz-zgloszeniowy_Ja_w_internecie. Formularz zgłoszenia można przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: [email protected] lub dostarczyć osobiście do sekretariatu Urzędu Gminy Maciejowice.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 25/682-57-37
Realizacja i przeszkolenie uczestników w ramach projektu umożliwi utworzenie nowych mobilnych pracowni komputerowych w szkołach podstawowych z terenu gminy Maciejowice.
Zdobądź dla siebie nowe kompetencje a dla naszych szkół nowe laptopy. Zapraszamy!
Więcej o szkoleniach:
TEMATYKA SZKOLEŃ
Moduł 1 „Rodzic w Internecie”. Zajęcia adresowane są do rodziców i opiekunów. Uczestnicy szkolenia poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dostępnych w bibliotekach i muzeach cyfrowych oraz nauczą się jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożenia. Rodzice i opiekunowie nauczą się m.in. jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dla rodzin takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny, a także z usług związanych ze zdrowiem. Ponadto nauczą się jak korzystać m.in. z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.
Moduł 2 – „Mój biznes w sieci”. Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik nauczy się jak może wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. Ponadto nauczą się jak korzystać m.in. z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.
Moduł 4 – „Rolnik w sieci”. Szkolenie dedykowane dla rolników oraz ich współmieszkańców Rolnicy dowiedzą się gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci uczestnicy szkolenia zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi), dedykowanymi forami wymiany informacji rolniczych oraz portalami meteorologicznymi. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego, Geoportalu (geoportal.gov.pl), rozliczeń podatkowych online (e-płatności i e-deklaracje), usług online dla ubezpieczonych w KRUS (portal eKRUS.gov.pl), usług Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (ksow.pl), ARiMR, ARR/ANR/ODR – docelowo KOWR oraz GIW/GIS/PIORIN/GIJHARS – docelowo PIBŻ
Moduł 6 – Tworzę własną stronę internetową (blog) przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę internetową lub bloga. Uczestnicy szkolenia zyskają podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć swoje miejsce w sieci, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego nowe treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe) zgodnie z prawem autorskim. Nauczą się również rozpowszechniać generowany przez siebie materiał oraz monitorować jego oddziaływanie, wykorzystując dostępne mechanizmy analityki internetowej. Dowiedzą się również jakich formalności należy dopełnić w związku z prowadzeniem strony internetowej, a także, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.