Zwierzęta do adopcji

Zwierzęta do adopcji

Potrzebujesz przyjaciela? Lubisz zwierzęta?

Zaadoptuj bezdomne zwierzę z terenu Gminy Maciejowice!

Jeśli właśnie zastanawiasz się nad czworonożnym przyjacielem i nie jest Ci obojętny los porzuconych zwierząt, Urząd Gminy ma propozycję: nie kupuj – adoptuj! Podaruj mu dom i zyskaj przyjaciela!

Właściciela lub osobę chętną do adopcji prosimy o kontakt tel. (25) 682-57-37 wew. 20 lub 21 w godzinach od 8:00 do 16:00

„Adoptując jednego psa, nie zmienisz całego świata…

Ale cały świat zmieni się dla tego jednego psa!”

 

W ramach adopcji Gmina zapewnia sfinansowanie szczepienia przeciwko wściekliźnie i odrobaczania oraz zwrot kosztów sterylizacji/kastracji.

  Bezdomne zwierzęta z terenu Gminy Maciejowice odławiane są przez firmę
„Gabinet Weterynaryjny Paweł Nieciecki”, ul. Leśna 20c, 08-550 Kłoczew.

Następnie zwierzęta są umieszczane w schronisku dla bezdomnych zwierząt „Zwierzaki do wzięcia”, Gózd 10, 08-550 Kłoczew.

Zgodnie z Programem opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Maciejowice, właściciel może dokonać uśpienia ślepego miotu psów lub kotów. Usypiane mogą być również ślepe mioty zwierząt bezpańskich. Koszt zabiegu w całości pokrywa Gmina Maciejowice.

W przypadku adopcji zwierzęcia porzuconego na naszym terenie, Gmina Maciejowice pokrywa koszt odrobaczania i szczepienia przeciwko wściekliźnie, a także sterylizacji lub kastracji. Zabieg kastracji lub sterylizacji musi zostać wykonany nie później niż 12 miesięcy od momentu adopcji.

W przypadku pytań prosimy dzwonić pod nr (25) 682 57 37 w. 20 lub 21

Prowadzimy listę osób wyrażających chęć przygarnięcia psa. W związku z powyższym prosimy o zgłaszanie się chętnych do Urzędu Gminy Maciejowice, ul. Rynek 7.

Zdjęcia zwierząt odłowionych z terenu gminy Maciejowice dostępne są pod poniższym linkiem:

 

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności