KOMUNIKAT WÓJTA GMINY MACIEJOWICE

12 marca 2020

12 marca 2020 r.

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY MACIEJOWICE

  Drodzy Mieszkańcy Gminy Maciejowice,

w trosce o Wasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo pracowników Urzędu Gminy Maciejowice i jednostek podległych, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19, rekomenduję ograniczenie wizyt oraz załatwiania spraw w Urzędzie Gminy oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Maciejowicach.

Proszę przychodzić jedynie w sprawach koniecznych i tylko wówczas, kiedy wymagana jest bezpośrednia wizyta w Urzędzie. Jeżeli sprawy nie są „pilne” proszę o odłożenie ich na inny, bardziej dogodny termin lub jeśli to tylko możliwe, załatwienie ich drogą elektroniczną [email protected] lub telefonicznie  – nr kontaktowy (25) 682-57-37 , pozostałe numery kontaktowe Urząd Gminy  , GOPS tel./fax. (25) 682-57-80, e-mail: [email protected].

Podczas niezbędnych wizyt w Urzędzie proszę o zachowanie odpowiedniego dystansu do pracowników urzędu i innych oczekujących, ze względu na własne bezpieczeństwo.

Jednocześnie informuję, że

  • zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zostały zawieszone zajęcia w przedszkolu, oddziałach przedszkolnych i szkołach podstawowych od 12 do 25 marca br. (przy czym w wyjątkowych sytuacjach w dniach 12-13 marca placówki oświatowe zapewniają zajęcia opiekuńcze);
  • na terenie gminy Maciejowice do odwołania nie będą odbywały się żadne imprezy masowe;
  • do dnia 25 marca b.r. zawieszone zostają wszystkie zajęcia, kółka, imprezy kulturalne, sportowe odbywające się w Gminnym Ośrodku Kultury w Maciejowicach, Gminnej Bibliotece Publicznej w  Maciejowicach i jej oddziałach filialnych, Gminnej Hali Sportowej w Maciejowicach, Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Maciejowicach przy ul. Łaskarzewskiej, kompleksie boisk Orlik; działalność zawiesza także Muzeum im. T. Kościuszki w  Maciejowicach;
  • Urząd Gminy Maciejowice oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Maciejowicach funkcjonują bez zmian, z zachowaniem koniecznych zasad higieny i ograniczeniu wizyt osobistych do spraw pilnych i koniecznych.

Wszystkim mieszkańcom, w tym szczególnie osobom starszym, które są najbardziej narażone na ryzyko zachorowania, rekomenduję ograniczenie kontaktów w większych grupach ludzi.

Zalecam przestrzeganie podstawowych zasad higieny rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia.  Ponadto zwracam się z prośba o pomoc i pamięć o wszystkich seniorach, którzy szczególnie narażeni są na powikłania związane z chorobą – zaoferujmy im pomoc i wsparcie jeżeli w najbliższym czasie chcieliby pozostać w swoich domach.

Przypominam, że dla uczniów jest to również czas kiedy powinni pozostać w domach i korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych wskazanych przez pedagogów, czytać lektury czy też powtarzać dotychczas zdobytą wiedzę.

Powyższy komunikat ma na celu tylko i wyłącznie, jak najlepsze zapobieganie ewentualnemu zagrożeniu.

Liczę na Państwa zrozumienie i zachowanie należytej ostrożności.

                                                                                                      WÓJT
                                                                                                         /-/ Tomasz Kwiatkowski

 

 

 

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00