11 listopada 2008 – 90 rocznica odzyskania niepodległości w Maciejowicach

12 listopada 2008
     W dniu 11 listopada 2008r. odbyły się uroczystości upamiętniające 90 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach.
     Obchody rozpoczęto o godz. 16:00 uroczystą Mszą Świętą w Kościele pod Wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Maciejowicach.
     We Mszy Świętej udział wzięły poczty sztandarowe: Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych, Ochotniczej Straży Pożarnej, Publicznego Gimnazjum im. ks. Grzegorza Piramowicza oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki z Maciejowic, władze gminy z Wójtem Gminy Maciejowice – Panem Sylwestrem Dymińskim, Radni Rady Gminy Maciejowice wraz z Przewodniczącym Józefem Szopą, delegacje mieszkańców Maciejowic, delegacje zakładów pracy: firmy STAWEX, Banku Spółdzielczego w Maciejowicach, Gminnego Ośrodka Kultury i Publicznej Biblioteki, Publicznego Przedszkola z Maciejowic, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, harcerze 81 Żeglarskiej Drużyny Harcerskiej i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z Maciejowic oraz mieszkańcy gminy Maciejowice.
     Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy udali się pod pomnik T. Kościuszki w Rynku w Maciejowicach gdzie po odegraniu hymnu państwowego przez Orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej z Trąbek Pan Wójt Sylwester Dymiński odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Następnie dla uczczenia pamięci poległych walce o Niepodległość naszej Ojczyzny złożono kwiaty pod pomnikiem.
     Po części oficjalnej młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Ks. Grzegorza Piramowicza z Maciejowic wykonała program artystyczny pt. „Opowiedz nam moja Ojczyzno”.
     Na zakończenie uroczystości organizatorzy zaprosili do remizy OSP w Maciejowicach na projekcję filmu „KATYŃ” w reżyserii A. Wajdy.

Zapraszamy do galerii zdjęć…

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00