25. Finał WOŚP

19 stycznia 2017

Rekord w Maciejowicach podczas 25. Finału WOŚP.

Sztab przy Publicznym Gimnazjum  organizując 25. Finał WOŚP współpracował z Publiczną Szkołą Podstawową w Maciejowicach. Liczył 56 wolontariuszy w tym 13 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maciejowicach.

Wolontariusze z Maciejowic  zebrali rekordową kwotę 35. 928,24 zł.   Rekordziści mieli w puszce 5.503 zł.

Od wczesnych godzin rannych nad maciejowickimi ulicami  powiewały kolorowe balony  i roznosił się aromat pierniczków i ciasteczek. Wrzucający do puszek, mogli liczyć nie tylko na serduszko WOŚP,  ale także na słodki upominek a najmłodsi na balony w kształcie serca.

 

 

Oprócz zbiórki publicznej zorganizowano w Gminnej Hali Sportowej szereg imprez,  z których dochód został przeznaczony na Fundację WOŚP. Z bardzo żywiołowej licytacji, zebrano 4.110 zł . Z gadżetów WOŚP najdrożej sprzedano zegar za 300 zł, koszulkę za 250 zł, kolejne 3 koszulki  każda po 200 zł, pendrive za 150 zł. Z innych przedmiotów pozyskanych od sponsorów najwyższą cenę uzyskał obraz, ofiarowany przez GOK w Maciejowicach, namalowany przez uczestniczkę zajęć plastycznych, sprzedany za 550 zł. Koszulkę z autografem polskiego siatkarza Fabiana Drzyzgi sprzedano za 250 zł, jeden z tortów wylicytowano za 200 zł.

  

  

W zorganizowanej przez Radę Rodziców ze szkoły podstawowej i gimnazjum kawiarence można było nabyć ciasto, kawę, herbatę a także przygotowany przez Szkołę Podstawową w Maciejowicach bigos z kiełbaską. Dochód z kawiarenki to: 1.364, 53zł. Cały dzień rozdawane też były pączki i pizzerki.

Odbył się także turniej piłki nożnej i turniej tenisa stołowego, z których uzyskano 1.050 zł, ponadto był pokaz gimnastyczny i koncert akordeonowy.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Ze sprzedaży losów pozyskano 2.611,38 zł. Wiele emocji przyniosło losowanie nagród specjalnych. Każdy, kto wziął udział w loterii oprócz nagrody gwarantowanej,  brał udział w losowaniu nagród, wśród których m.in. były: karnety uprawniające do bezpłatnego korzystania z siłowni, 4 wejściówki każda dla 4 osób na Farmę Iluzji w Mościskach, kupony na zabiegi fryzjerskie, bony do Bistro Rucola, pendrive, kupon na serwis sprzętu komputerowego, plecaki i wiele innych. Dobrą zabawę zapewnił zespół Dynamit.

  

  

Akcja zakończyła się wspaniałym pokazem sztucznych ogni.

Szefowa Sztabu, Barbara Makowska – serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji 25. Finału, bez pomocy, życzliwości ludzi dobrej woli nie zorganizowalibyśmy tej akcji. Informacje o tym kto nas wsparł można znaleźć na stronie internetowej Gimnazjum. Bardzo dziękujemy też tym, którzy brali udział w licytacji. To dzięki tym osobom kwota z licytacji jest imponująca. Udało nam się pobić rekord zeszłoroczny o ponad 10 tysięcy dzięki hojności wszystkich, którzy włączyli się do tej akcji, mimo zimowej aury.

 

 

Normal
0

21

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:8.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:107%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,sans-serif;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-language:EN-US;}

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00