35-lecie MKRS Wisła Maciejowice

25 lipca 2016
W dniu 24 lipca 2016r. obchodziliśmy w Maciejowicach  35-lecie Maciejowickiego Klubu Rekreacyjno-Sportowego Wisła Maciejowice oraz 45-lecie sportu w Gminie Maciejowice.
 
Uroczystości  rozpoczęły się wystąpieniem Wójta Gminy Maciejowice – Pan Sylwestra Dymińskiego. Nakreślił historię sportu w Gminie Maciejowice oraz inwestycje prowadzone w tym zakresie w ostatnich latach. Zaznaczył, że działania na rzecz sportu w gminie Maciejowice to inwestycje na ok. 6 mln 100 tys. zł. Na bieżące utrzymanie obiektów sportowych gmina przeznacza ok 150 tys. zł. rocznie tj. zatrudnienie pracowników (hala sportowa, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Orlik), ekwiwalent dla sędziów i trenerów, wyposażenie, środki czystości. Wójt nadmienił również w swoim wystąpieniu o ostatnio wykonanej inwestycji, którą było nawodnienie boiska znajdującego się na terenie GOSiR.  Gmina przeznaczyła na ten cel ok. 18 tys. zł. Na zakończenie Wójt Gminy Maciejowice życzył byłym i obecnym sportowcom wielu osiągnięć i sukcesów sportowych.Następnie przemawiali Starosta Powiatu Garwolińskiego – Pan Marek Chciałowski oraz Prezes MZPN –  Pan Zdzisław Łazarczyk.

Podczas uroczystości zostały wręczone medale i odznaczenia zarówno dla zawodników jak i osób, które swoją postawą i działaniami wspierają lokalny klub sportowy.Uczestnicy Akademii Młodego Piłkarza zagrali pokazowy mecz, a następnie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.

W trakcie imprezy odbył się Turniej o puchar 35-lecia MKRS Wisła Maciejowice pomiędzy czterema drużynami: PROMNIK Łaskarzew, ZRYW Sobolew, AMUR Wilga oraz WISŁA Maciejowice.  Puchar zdobyła drużyna z Sobolewa.

Nie zabrakło także atrakcji takich jak: konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych, losowiada, stoiska z balonami, gadżetami i watą cukrową, grill bar.

Do północy uczestnicy imprezy bawili się razem z zespołem DENS.


Galeria

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00