5.000 złotych dla Gimnazjum w Maciejowicach

12 grudnia 2011
         W dniu 9.12.2011 r. w Publicznym Gimnazjum im. ks. Grzegorza Piramowicza w Maciejowicach odbyło się podsumowanie VI ogólnopolskiej edycji akcji która miała charakter konkursu pod nazwą Ożywić pola – rok sarny. Inicjatorem i patronatem był Polski Związek Łowiecki przy współpracy z miesięcznikiem „Łowiec Polski” (ukazuje się od 1899 roku).
         Uroczystość miała na celu zaprezentowanie działalności szkół w całej Polsce, ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród za cały rok ciężkiej pracy. „Rok sarny” przyniósł dla Maciejowic zaszczytne I miejsce w gronie laureatów, jest to ogromne  wyróżnienie gdyż konkurencja była wyjątkowo silna, w tym roku w akcji wzięło udział aż  169 szkół  z całej Polski (w tym tylko 2 szkoły z województwa mazowieckiego). Również w kategorii „Super Liga” maciejowickie gimnazjum otrzymało I miejsce. W poprzedniej edycji, w „Roku zająca” Maciejowice również znalazły się w gronie laureatów a także zostały wyróżnione pucharem za innowacje twórcze.

         Na zaproszenie dyrekcji szkoły przybyli główni koordynatorzy akcji p. Mirosław Głogowski (były doradca prezydenta RP  Aleksandra Kwaśniewskeigo) i p. Anna Żabieńska, władze gminne reprezentowała zastępca wójta p. Anna Krogulec. Gościli-śmy także przedstawicieli Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Iłowie.
         Cała akcja nie udałaby się gdyby nie współpraca z Nadleśnictwem Garwolin, które reprezentował m.in. p. Jan Karwowski wraz ze współpracownikami: p. Katarzyną i Jarosławem Przydacz i  p. Robertem  Zdunem.  Ogromne podziękowania należą się także myśliwym z Koła Łowieckiego „Bóbr 102”  a szczególnie p. Arturowi Bajerowskiemu, p. Adamowi Kujawie, p. Ryszardowi Rulakowi, a także p. Marcinowi Kuśmierczykowi, p. Edmundowi Jakóbaszkowi, p. Adamowi Wąsowskiemu i p. Dariuszowi Staręga.  
         Głównym koordynatorem projektu z ramienia Koła był p. Tomasz Szozda, natomiast główną koordynatorką szkolną była p. Marta Kujawa, przy współpracy z nauczycielami p. Eweliną Pal, p. Anetą Hacz, p. Katarzyną Buksińską i p. Katarzyną Szostak.
         Oprócz wielu podziękowań dla dyrekcji i nauczycieli, jakie padły na sali, reportaży ukazujących pracę uczniów z poszczególnych szkół młodzież maciejowicka zaprezentowała pokaz teatralny dla najmłodszych, ukazujący życie leśnych zwierząt a szczególnie sarny. Uczniowie wykonali także kilka piosenek, samodzielnie ułożonych specjalnie na tę okazję.
         W ramach akcji „Rok sarny” uczniowie z maciejowickiego gimnazjum wraz z nauczycielami zbierali pokarm dla zwierząt, budowali urządzenia łowieckie np. paśniki, budki, podsypy, lizawki, tworzyli tzw. remizy śródpolne, przeprowadzono także liczne prelekcje dla młodzieży o tematyce ekologicznej i proekologicznej.
         Wśród wielu nagród jakie otrzymały szkoły została wręczona nagroda główna maciejowickiemu gimnazjum tj. czek o wartości 5.000 złotych.


oprac.: PG Maciejowice

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00