DOŻYNKI GMINNE 2013

3 września 2013
   1 września 2013r w Maciejowicach na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Dożynki Gminne.
O godz. 11.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury uformowano korowód dożynkowy. Przy muzyce miejscowych kapel w barwnym korowodzie, uczestnicy uroczystości udali się na Mszę Świętą do Kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Maciejowicach.

    Ks. Stanisław Marczuk – proboszcz Parafii Maciejowice o godz. 11.45 odprawił uroczystą Mszę Św. w intencji rolników i w podziękowaniu za tegoroczne plony. Rolnicy przynieśli w darze owoce ziemi i produkty z nich wytworzone.
    Oficjalnego otwarcia dożynek dokonał Pan Sylwester Dymiński Wójt Gminy, który w imieniu własnym, Radnych Rady Gminy Maciejowice powitał wszystkich przybyłych gości zapraszając do wysłuchania i obejrzenia obrzędu dożynkowego.


   Z rąk starostów dożynek Pani Anny i Pana Krzysztofa Piechota Wójt Gminy Maciejowice otrzymał bochen chleba, upieczony  z tegorocznego ziarna, które wzrastało i dojrzewało na naszej maciejowickiej ziemi. „Trzymając w ręku ten chleb, będę czuł radość i wdzięczność, waszej ciężkiej pracy. Wszyscy pamiętajmy o naszych korzeniach i szanujmy tych, którzy są wierni matce – ziemi.” podkreślił Wójt Gminy.
Wójt Gminy w swoim wystąpieniu podkreślił jak bardzo Dożynki są ważne w życiu mieszkańców gminy, że to czas podsumowania ciężkiej pracy rolnika a jednocześnie czas zabawy, radości i satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. W tym roku ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe plony są mniejsze, a co za tym idzie wspólny bochen chleba do podziału skromniejszy. Dlatego dzielić go trzeba sprawiedliwie i odpowiedzialnie, z troską, żeby dla nikogo nie zabrakło. Potrzeba do tego pracy zarówno w naszych gospodarstwach jak i mądrych decyzji na wszystkich szczeblach władzy zaznaczył włodarz Gminy. Wójt Gminy przybliżył wszystkim zrealizowane inwestycje od ubiegłorocznych Dożynek do dnia dzisiejszego. Gmina Maciejowice przeznaczyła na nie ponad 11.910tyś zł. w tym: dofinansowanie z poza Budżetu Gminy kwoty 4.685 tyś. zł., z Budżetu Gminy przeznaczona została kwota 5.594 tyś .zł., oraz otrzymaliśmy pożyczkę z WFOŚiGW na kwotę 1.630tyś.zł.

    Na zakończenie Wójt Gminy podziękował delegacjom składającym dary ołtarza, delegacjom dożynkowym za wspaniałe wieńce i kosze – jest ich 17, z 15 sołectw. Zaprosił również do wspólnej zabawy z gwiazdą wieczoru – zespołem Dystans.

Zapraszamy do galerii

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00