Dzień Integracji Europejskiej

1 kwietnia 2009
      Już od ośmiu lat w Publicznym Gimnazjum im. Ks. Grzegorza Piramowicza w Maciejowicach organizowany jest Dzień Integracji Europejskiej. W tym roku hasło przewodnie uroczystości, która odbyła się 26 marca, związane było z piątą rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
      Uczniowie wzięli udział w konkursie międzyklasowym, na który złożyły się dwie części. W pierwszej prezentowali, w formie inscenizacji, korzyści jakie Polska odniosła z uczestnictwa w Unii. W części drugiej taniec lub piosenkę, które związane były z wylosowanym wcześniej krajem Unii Europejskiej.

     Przygotowane scenki  były niezwykle barwne, pomysłowe, bogate w kostiumy i rekwizyty. Uczniowie w sposób bardzo zabawny zaprezentowali swoje własne obserwacje dotyczące otaczającego ich świata. Obecne w prezentacjach elementy kultury krajów europejskich, wzbogaciły o nowe wrażenia oglądających występy gimnazjalistów.
      Z uwagi na bardzo wysoki poziom konkursu i zaangażowanie klas Jury musiało dokonać bardzo trudnego wyboru. Laur pierwszego miejsca m.in. za brawurowe wykonanie greckiego tańca Grek Zorba przyznano klasie II B, (wychowawca: Pani Małgorzata Lukowska), miejsce drugie zajęła klasa I D (wychowawca: Pani Katarzyna Buksińskia), trzecie miejsce klasa III B (wychowawca: Pani Katarzyna Szostak).

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00