Festyn integracyjny "Żyjemy inaczej, ale wśród Was"

14 lipca 2015

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

12 lipca 2015r. w Maciejowicach na boisku GOSiR odbyła się już 5 edycja festynu integracyjnego pt. „Żyjemy inaczej, ale wśród Was”. Celem imprezy jest szerzenie idei integracji oraz dobra, ale przede wszystkim wspólna zabawa. Z kolejną edycją coraz bardziej zauważamy jak bariery się kurczą i na czoło wysuwa się chęć bycia razem oraz poznania się poprzez zabawę.

Imprezę rozpoczął przemówieniem Wójt Gminy Maciejowice – Pan Sylwester Dymiński. Swoją obecnością zaszczycili nas również m.in. Pani Maria Koc – Senator RP, Pani Stanisława Prządka – Posłanka na Sejm RP oraz Pan Edward Jaworski – Przewodniczący Koła Gminnego PiS.

W festynie udział wzięły WTZ z Żelechowa, WTZ z Miętnego oraz WTZ z Dęblina, które zaprezentowały wszystkim uczestnikom festynu swoje prace wykonane na warsztatach, jak również zaprezentowali się na scenie.


Następnie odbyły się występy kółka tanecznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Maciejowicach. Po krótkim wstępie przy piosence „Żyje się raz” tradycyjnie wszyscy wspólnie zatańczyli.


Na festynie gościliśmy jednostki straży pożarnej: PSP z Garwolina, OSP z Maciejowic oraz OSP z Podłęża. Strażacy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji m.in. oglądanie wozów strażackich, kurtynę wodną czy świetną zabawę w pianie gaśniczej.


Czas podczas festynu umilali szczudlarze oraz grupa animacyjna. Można było nauczyć się robić z baloników różne zwierzątka itp. Gościliśmy również przedstawicieli 1 Pułku Strzelców Konnych im. Cesarza Napoleona, którzy prezentowali szable, mundury i wiele innych ciekawych eksponatów. Pojawiły się też stoiska: rękodzieła artystycznego, Klubu 50+ oraz Pani Zofii Pracz. Dla wszystkich odbyło się wiele różnych konkurencji, w których można było zdobyć wiele nagród, a zdobywali je wszyscy, którzy tylko chcieli się podjąć tego pozornie trudnego społecznie zadania integracji.


Festyn zakończył się wspaniałym koncertem gwiazdy wieczoru, którą był chór SOUND’n’GRACE. 

Galeria

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00