Festyn integracyjny "Żyjemy inaczej, ale wśród Was"

4 lipca 2016
3 lipca 2016r. w Maciejowicach na boisku GOSiR odbyła się już 6 edycja festynu integracyjnego pt. „Żyjemy inaczej, ale wśród Was”. Celem imprezy jest szerzenie idei integracji przez wspólną zabawę. Każda następna edycja pozwala coraz bardziej dostrzegać jak bariery się kurczą i na czoło wysuwa się chęć bycia razem oraz poznania się poprzez zabawę.

W festynie udział wzięły WTZ z Dęblina oraz DPS z Góry Kalwarii, które zaprezentowały wszystkim uczestnikom festynu swoje prace wykonane na warsztatach.

Festyn otworzył Wójt Gminy Maciejowice – Sylwester Dymiński, który swoim krótkim wystąpieniu wyraził wsparcie dla idei imprezy, ale także dla wszystkich jej uczestników oraz tych, którzy na co dzień zmagają się z trudnościami. Szczególne wyrazy uznania otrzymali rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych. Po przemówieniu tradycyjnie wszyscy uczestnicy festynu wspólnie zatańczyli przy piosence „Żyje się raz”.Na scenie swoim występem zachwyciła Ania Nowakowska, która zaśpiewała dwie piosenki. Następnie wystąpili podopieczni DPS-u, którzy zatańczyli pięknego poloneza i kujawiaka. Po występach scenicznych rozpoczęły się przeróżne konkurencje sportowe, w których spełniała się myśl przewodnia imprezy. Wszyscy byli równymi zawodnikami a przede wszystkim bawili się razem. Każdy uczestnik konkurencji otrzymał nagrodę. W tym samym czasie trwał konkurs plastyczny „Moje wymarzone wakacje”. Przez cały festyn uczestników zabawiali szczudlarze i animatorzy. Przygotowali oni moc atrakcji takich jak: malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, zabawy z chustą, balonowe cuda i wiele innych.Na naszym festynie gościliśmy również przedstawicieli fundacji na rzecz dzieci i osób z autyzmem „AUTYZMOWCY”, Prywatnego Centrum Pomocy Psychologicznej „SYNAPSIS” oraz Panią Iwonę Drewnik – mgr fizjoterapii, która opowiadała o swoim zawodzie i dlaczego warto korzystać z usług fizjoterapeuty, ale także zrelaksowała poprzez masaż wielu uczestników festynu.

Festyn zakończył wspaniały koncert zespołu UNIVERSE, który przeniósł wszystkich w cudowne lata 80-te. Zejście ze sceny nie było prostym zadaniem i zespół bisował dwukrotnie. Pomimo chmur i towarzyszącego nam lipcowego deszczu setki uśmiechów są najlepszą oceną całego dnia.
 

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00