FESTYN INTEGRACYJNY

3 lipca 2017
2 lipca 2017r. w Maciejowicach na boisku GOSiR odbyła się 7 edycja festynu integracyjnego pt. „Żyjemy inaczej, ale wśród Was”. Celem imprezy jest szerzenie idei integracji z osobami niepełnosprawnymi poprzez wspólną zabawę. Każda następna edycja pozwala coraz bardziej dostrzegać jak bariery się kurczą i na czoło wysuwa się chęć bycia razem oraz poznania się poprzez wspólną zabawę.

Uczestników festynu przywitał Pan Ryszard Brodziak – Zastępca Wójta Gminy Maciejowice wraz z Panem Pawłem Jaworskim – Przewodniczącym Rady Gminy Maciejowice, który w swoim przemówieniu wyraził wsparcie dla idei tej imprezy, jak również dla wszystkich jej uczestników oraz tych, którzy na co dzień zmagają się z trudnościami związanymi z niepełnosprawnością.W festynie udział wzięły WTZ z Dęblina, Miętnego i Żelechowa oraz DPS z Góry Kalwarii, które zaprezentowały wszystkim uczestnikom festynu swoje prace wykonane na warsztatach.

Po przemówieniu tradycyjnie wszyscy razem zatańczyli przy piosence „Żyje się raz”.Na scenie mogliśmy posłuchać dwóch wokalistek: Ani Nowakowskiej, która zaśpiewała dwie piosenki oraz Pani Wioletty Muchy. Następnie wystąpili podopieczni DPS-u, którzy zatańczyli pięknego poloneza i kujawiaka oraz przedstawili krótki program artystyczny.

Po występach scenicznych rozpoczęły się konkurencje sportowe, w których spełniała się myśl przewodnia imprezy. Wszyscy byli równymi zawodnikami i przede wszystkim bawili się razem. Każdy uczestnik konkurencji otrzymał nagrodę. W międzyczasie trwał konkurs plastyczny, w którym można było wygrać atrakcyjne nagrody. Przez cały czas uczestników imprezy zabawiali szczudlarze i animatorzy. Przygotowali oni moc atrakcji takich jak: malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, zabawy z chustą, balonowe cuda i wiele innych.

Festyn zakończył wspaniały koncert Cezarego Makiewicza wraz z zespołem Koltersi. Pomimo zmiennej pogody i towarzyszącego nam lipcowego deszczu setki uśmiechów są najlepszą oceną całego dnia.

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00