Festyn rodzinny w Antoniówce Świerżowskiej

27 czerwca 2016
26 czerwca 2016r. w Antoniówce Świerżowskiej odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach, PSP w Antoniówce oraz Sołectwo Antoniówka.

Była to już V edycja pikniku, którego szczególną atrakcją była obecność ułanów Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich.

Na początku uczestników festynu powitali: Z-ca Wójta Gminy Maciejowice – Pan Ryszard Brodziak, Rtm. Kaw. Och. – Pan Zygmunt Kandora, Dyrektor PSP w Antoniówce – Pani Danuta Tobiasz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Maciejowicach – Pan Krystian Milewski oraz Przewodniczący Rady Gminy w Maciejowicach – Pan Paweł Jaworski. 

Pierwszym punktem pikniku był wspaniały pokaz konny, podczas którego ułani zaprezentowali różne szyki konne.

Imprezie towarzyszyły również inne atrakcje takie jak: „Losowiada” , konkurs na najładniejszy wianek,  dmuchane zamki dla dzieci,  stoiska z ciastami oraz regionalnymi smakołykami wśród których nie zabrakło tradycyjnego smalcu i ogórków.

Na scenie swoje talenty zaprezentowały dzieci z zespołu „Obereczek” oraz z kółka tanecznego.

Ułani zachwycili wszystkich drugim pokazem kawaleryjskim, podczas którego zaprezentowali jak posługiwano się szablą, różne cięcia, nie zabrakło także petard oraz strzałów z karabinu, które tworzyły klimat prawdziwego pola boju.

Jak co roku festyn połączony był z obrzędami nocy kupały.  Zespół „Obereczek” przybliżył wszystkim uczestnikom festynu tradycję i znaczenie tych obrzędów. Następnie korowód na czele, którego były dziewczynki z ułanami na koniach podążył nad Wisłę, aby puścić do wody uwite wianki.

Na zakończenie festynu pomimo trudnych warunków atmosferycznych  z  koniecznymi przerwami zespół „Rodos”  zagrał dla uczestników, by mogli bawić się na parkiecie.

Galeria

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00