Finał z głową, czyli XVI Finał WOŚP w Maciejowicach

11 stycznia 2008
    W dniu 13 stycznia 2008r. odbył się XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Publiczne Gimnazjum im. Ks. Grzegorza Piramowicza po raz trzeci było organizatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Maciejowicach.
    XVI Finał
to „Finał z Głową”, podczas którego zbierano pieniądze dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.
    W Maciejowicach wolontariusze z Publicznego Gimnazjum kwestowali już od godz. 7.30.  Zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji prowadzona była również we Wróblach-Wargocinie. Od godz. 16.00 na Maciejowickim Rynku odbyło się Wielkie Granie. Zagrały zespoły młodzieżowe: FATUM, KULĄ w PŁOT i zespół szkolny z gimnazjum. W trakcie koncertu wolontariusze rozdawali pączki, słodycze, kawę i herbatę.
    Podczas Wielkiego Grania odbyła się licytacja gadżetów WOŚP: 2 koszulek polo, 2 kalendarzy ściennych, 2 kalendarzy kieszonkowych i 2 par skarpet z logo orkiestry. Podczas licytacji można było także nabyć, za dowolną opłatą, łabędzie wykonane przez uczniów na zajęciach origami. 100 złotych na rzecz Fundacji przekazali przedstawiciele OSP Maciejowice.
    O godz. 20.00 wysłaliśmy „światełko do nieba”, aby dotarło do dobrych aniołów, które będą czuwały nad dziećmi. Podczas XVI Finału WOŚP w Maciejowicach zebraliśmy 5.001 złoty.
    Z licytacji uzyskaliśmy 565 złotych. Najlepsza grupa zebrała do swojej puszki 922,70 złotych. W akcji wzięło udział 32 wolontariuszy, kwestujących było 29 w 8 grupach.
    Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom, którzy nie przeszli obojętnie obok kwestujących wolontariuszy oraz tym, którzy wzięli udział w
licytacji gadżetów WOŚP.
    Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji akcji WOŚP Wójtowi Gminy Maciejowice, Panu Sylwestrowi Dymińskiemu, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury oraz członkom OSP w Maciejowicach. Słowa podziękowania kierujemy dla Pana Jerzego Michalca za przygotowanie sceny na Rynku w Maciejowicach i sponsorowanie „światełka do nieba”

”Najlepiej jest czynić dobrodziejstwa tym, którzy nam się odwdzięczyć nie mogą”.

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00