Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

5 października 2010

          W dniu 3 października 2010r. w Gminie Maciejowice 24 pary małżeńskie obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego:

Gazda Józef i Marianna Alina
 
Bożek Tadeusz i Zofia
Piechota Antoni i Wacława
 
Piechota Stanisław i Regina
Marchewka Mieczysław Stanisław i Lucyna
 
Cichecki Władysław i Helena
Ludziński Kazimierz i Marianna Helena
 
Zabiegałowski Jerzy Aleksander i Sabina
Bienias Józef i Stanisława Genowefa
 
Olechowski Władysław i Janina
Misiak Stanisław i Helena
 
Wróbel Stanisław i Irena
Kalbarczyk Stanisław Piotr i Władysława
 
Czerwiński Stanisław i Zofia Janina
Pielak Franciszek i Helena
 
Staręga  Jan i Janina
Staręga  Stanisław i Henryka
 
Stasiak Stanisław i Alina
Zaręba Józef i Irena
 
Konopacki Henryk i Halina
Sękulski Stefan i Zofia Barbara
 
Brojek Stanisław i Zofia
Michalec Stanisław i Helena Kondej Tadeusz i Marianna Stanisława


          Niestety nie wszyscy zaproszeni mogli być obecni, ze względów zdrowotnych w uroczystości nie wzięli udziału: Wanda i Jan Kazimierz Stępień, Julianna Stanisława i Edward Pokorscy, Genowefa i Henryk Cholewa, Władysława i Józef Jan Pyl, Henryka Bogumiła i Marian Brojek, Zofia i Bolesław Nazorek, Władysława Teresa i Stanisław Krogulec, Bogumiła Teresa i Zygmunt Madany oraz Genowefa i Stanisław Mańkowscy. Odznaczenia Tym Jubilatom zostaną wręczone w ich domach.

          Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym w Maciejowicach, koncelebrowaną przez proboszczów parafii: Maciejowice ks. Stanisława Marczuka, Wróbli-Wargocin ks. Jarosława Juszczyńskiego i Samogoszczy ks. Piotra Kordasa.

          Dalsze uroczystości odbyły się Szkole Podstawowej w Maciejowicach. Wójt Gminy Maciejowice Pan Sylwester Dymiński wspólnie z Panem Jackiem Sasinem, Ministrem w Kancelarii Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego, złożyli życzenia oraz uhonorowali Jubilatów za długoletnie pożycie małżeńskie medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej śp. Lecha Kaczyńskiego.          Dostojnym Jubilatom życzenia złożyli również Starosta Powiatu Garwolińskiego Grzegorz Woźniak oraz Przewodniczący Rady Gminy Józef Szopa.          Uroczystość przebiegła w bardzo ciepłej atmosferze przy torcie i lampce szampana. W części artystycznej dla Jubilatów wystąpiły: zespół ludowy "Obereczek", zespół ludowo-obrzędowy "Galopka". Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół HAKER.


          W tym dniu, po zakończeniu uroczystości, Pan Minister Jacek Sasin oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego Pan Grzegorz Woźniak udzielili poparcia w zbliżających się wyborach samorządowych Panu Sylwestrowi Dymińskiemu Wójtowi Gminy Maciejowice, który ponownie będzie ubiegał się o funkcję gospodarza gminy.

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00