Lato na wsi

30 sierpnia 2010
          W dniach od 16.08.2010 do 27.08.2010 roku w Szkole Podstawowej w Antoniówce Świerzowskiej odbywały się warsztaty plastyczne zorganizowane w ramach akcji „Lato na wsi”, których koordynatorem jest Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.
          W zajęciach uczestniczyło dwadzieścioro czworo dzieci ze szkół naszej gminy. Na warsztatach dzieci poznawały zasady malowania farbami akwarelowymi, plakatowymi, technikę kolażu, powstawały prace wyklejane skórą, bibułą, prace na kole garncarskim, rysowanie świecą i kredkami. Przez cały czas trwania warsztatów dzieci dostawały darmowe napoje, paluszki i płatki, których sponsorem była firma Lubella.


          Farby, plastelinę, kredki i inne przybory plastyczne ufundowała nam firma Corex (korzystaliśmy z artykułów takich marek jak: Stabilo, Tombow, Maped, Nerchau) oraz firma El-Łuk. Sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy!
          Prace dzieci, które powstały w trakcie warsztatów, zostały po zakończeniu „Lata na Wsi” wystawione w sali ekspozycji czasowych Muzeum im. T. Kościuszki w Maciejowicach, gdzie będzie je można oglądać przez najbliższe dni. Następnie prace wysłane zostaną do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, gdzie wezmą udział w wystawie wraz z pracami dzieci biorących udział w akcji „Lato na Wsi” w gminach całego Mazowsza.
          Na kolejne „Lato na Wsi” zapraszamy już za rok!

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00