NARODOWE CZYTANIE W W MACIEJOWICACH

4 września 2013

Z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej po raz drugi odbędzie się akcja "Narodowe Czytanie".

Gminna Biblioteka Publiczna w Maciejowicach włącza się do tej akcji i w dniu 7 września (sobota) o godz. 11:00 w Muzeum Tadeusza Kościuszki zaprasza Państwa do lektury dzieł Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników, od którego narodzin mija właśnie dwieście dwadzieścia lat.

Znakomity obserwator, niezrównoważony mistrz ciętej riposty, stworzył szereg postaci oraz sytuacji, z których od dziesięcioleci uczymy się Polski i Polaków.
"Narodowe Czytanie" ma na celu promocję polskiej kultury, zachęcanie do lektury książek, wzmacnianie wspólnoty narodowej, zbliżanie pokoleń.

Utwory Aleksandra Fredry będą czytać następujące osoby: Wójt Gminy Maciejowice Pan Sylwester Dymiński, Z-ca Wójta Pan Ryszard Brodziak, Proboszcz Parafii Maciejowice Ks. Stanisław Marczuk, Dyrektor Publicznego Gimnazjum Pan Andrzej Nakonieczny, Nauczyciel języka polskiego w Publicznym Gimnazjum w Maciejowicach Pani Barbara Makowska, Czytelniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Maciejowicach.


                                        Serdecznie zapraszamy !


deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00