Otwarcie mostu na rzece Bończycha w miejscowości Podłęż

22 sierpnia 2007
W dniu 22 sierpnia 2007 roku w miejscowości Podłęż został dokonany uroczysty odbiór mostu na rzece Bończycha.

W uroczystości otwarcia mostu udział wzięli: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pan Marszałek Piotr Szprendałowicz, Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Pani Teresa Materek, Pan Stanisław Pawlak Dyrektor Rejonu Drogowego Otwock-Piaseczno Mazowieckiego Zarządu Dróg Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Starosta Powiatu Garwolińskiego Pan Grzegorz Woźniak, Proboszcz Parafii Samogoszcz ks. Piotr Kardas, Radni Rady Gminy z jej Przewodniczącym Panem Józefem Szopą, a także wykonawcy remontu mostu Pan Aleksander Krywult i Pan Andrzej Jurzak, przedstawiciele firmy DROBUD z Pszczyny oraz mieszkańcy.

Wszyscy zaproszeni goście zgromadzili się na nowym moście, gdzie nastąpiło jego oficjalne otwarcie przez symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie.

        Wójt Gminy Maciejowice Pan Sylwester Dymiński przywitał przybyłych gości. W imieniu wszystkich mieszkańców wyraził wdzięczność Panu Piotrowi Szprendałowiczowi Marszałkowi Województwa Mazowieckiego za wsparcie finansowe tej jakże potrzebnej dla nas inwestycji oraz Pani Teresie Materek – Dyrektorowi Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie za podjęcie decyzji i wprowadzenie do planu inwestycyjnego remontu tego mostu.                                         

Pan Sylwester Dymiński zaznaczył jak ważną inwestycją jest remont mostu, na który przeznaczono ponad 800 tys. zł. Podziękował wszystkim osobom, które brały udział przy budowie tego przedsięwzięcia. Podkreślił, że oddawany do użytku most jest obiektem nowoczesnym, spełniającym najnowsze standardy techniczne.

Działania Mazowieckiego Zarządu Dróg i władz gminy Maciejowice przy modernizacji mostu to przykład udanej współpracy. Gdy most trzeba było całkowicie zamknąć władze wojewódzkie porozumiały się z władzami gminy Maciejowice.

Decyzja Wójta w sprawie zorganizowania objazdu przez most gminny w czasie trwania remontu była korzystna również dla gminy, ponieważ wykonawca inwestycji zapłacił za to 25 tys. złotych. Skorzystał na tym wykonawca, bo remont szybciej się zakończył oraz mieszkańcy, bo mieli którędy jeździć. Natomiast Wójt do pozyskanych pieniędzy dołożył 15 tys. złotych i wykonał drogę bitumiczną do kościoła w Samogoszczy.

Po przemówieniu Wójta Gminy dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, po czym ksiądz. proboszcz Piotr Kardas dokonał poświęcenia obiektu i odmówił modlitwę, aby ten most był bezpieczny i służył nam szczęśliwie.

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00