Podzielmy się jajkiem

25 marca 2010

        Publiczna Szkoła Podstawowa w Antoniówce Świerżowskiej w sposób szczególny pielęgnuje tożsamość regionalną, dba o podtrzymanie więzi lokalnych, wiejskich i społecznych. Już po raz kolejny w dniu 23 marca 2010 roku odbyły się warsztaty regionalne pod hasłem „Podzielmy się jajkiem”.

        W spotkaniu wzięli udział licznie zaproszeni goście: Pan Marek Chciałowski Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego, Pan Sylwester Dymiński Wójt Gminy Maciejowice z małżonką, Ks. Stanisław Marczuk Proboszcz Parafii Maciejowice, Pani Marianna Król wraz z zespołem z Góry Kalwarii, Pani Grażyna Witak-Wcisło Dyrektor PODN-u w Garwolinie oraz doradcy metodyczni, dyrektorzy i nauczyciele szkół gminy Maciejowice, dyrektor GOK w Maciejowicach, radni, sołtysi wiosek Przewóz, Antoniówka Świerżowska, Antoniówka Wilczkowska, Maciejowice, osoby współpracujące ze szkołą, dzieci oraz chętni z okolic i pracownicy miejscowej szkoły.

         W czasie warsztatów ich uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze zwyczajami wielkanocnymi nadwiślańskiej okolicy, symboliką potraw znajdujących się w święconce, mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w wykonywaniu palm i pisanek.

       Na zakończenie miało miejsce spotkanie przy pięknie udekorowanym wielkanocnym stole, na którym znajdowały się regionalne potrawy i wypieki wielkanocne. Takie spotkanie nie mogło się obyć bez tradycyjnego dyngusowania w wykonaniu zespoły „Obereczek”, któremu przygrywali panowie – Tadeusz Sas i Jan Tobiasz.

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00