POWIŚLAKI – XX Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich

10 czerwca 2013
     Dnia 8 czerwca 2013 roku odbył się w Maciejowicach XX Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich „POWIŚLAKI”, który otworzył Wójt Gminy Maciejowice Sylwester Dymiński.

     Jak co roku impreza organizowana wspólnie przez Centrum Kultury i Sztuki im. Adama Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, Muzeum Regionalne w Siedlcach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach zebrała duże grono artystów ludowych, którzy prezentowali się w trzech kategoriach:
– kapele ludowe
– soliści śpiewacy
– soliści instrumentaliści


   W tegorocznych „POWIŚLAKACH” udział wzięło 17 kapel, w tym 3 w kategorii folkloru rekonstruowanego , 6 solistów instrumentalistów, 15 solistów śpiewaków.
Komisja konkursowa w składzie: Anna Michalec, Tomasz Rokosz, Wanda Księżpolska przyznała Złote Basy oraz nagrody pieniężne następującym wykonawcom:


     W kategorii  kapel  komisja przyznała następujące nagrody:
I nagrodę w wysokości 400 zł i ZŁOTE BASY kapeli  „Jaśki” w składzie Jan Łoskot, Jan Tobiasz, Jan Pawelec
Komisja przyznała 7 równorzędnych pierwszych nagród w wysokości 400 zł kapelom:

– kapeli w składzie Adam Tarnowski, Stanisław Tarnowski
– kapeli : Stanisław Lewandowki, Piotr Sikora
– kapeli: Tadeusz Lipiec, Marian Lipiec, Mateusz Niwiński
– kapeli:  Zdzisław Kwapiński, Adam Skowroński
– kapeli:  Stanisław Głaz, Bronisław Rawski
– kapeli:  Jan Gaca, Czesław Pańczak, Józef Pańczak
– kapeli: Tomasz Stachura, Andrzej Wiórkiewicz, Marcin Drabik – folklor rekonstruowany
7 równorzędnych drugich nagród w wysokości 300 zł:
– kapeli: Sławomir Lesiak, Jan Fokt
– kapeli: „Powiślaki” Marian Wiącek, Stefan Nowaczek, Henryk Kowalczyk
– kapeli: Józef Szczotka, Halina Szczotka
– kapeli: Antoni Cichecki, Marian Cichecki
– kapeli: Waldemar Fokt, Michał Fokt, Jan Fokt
– kapeli: Piotr Kaznowski, Katarzyna Martynuska, Piotr Domagalski, Barbara Songin – folklor rekonstruowany
– kapeli Rodzinnej Butrynów: Zbigniew Butryn, Krzysztof Butryn, Marta Butryn – folklor rekonstruowany

     W kategorii solistów instrumentalistów komisja przyznała następujące nagrody:
I nagrodę w wysokości 300 zł  i ZŁOTE BASY  Tadeusz Satbut
2 równorzędne pierwsze nagrody w wysokości 300 zł otrzymują:
– Zdzisław Radzikowski
– Bronisław Bida
II nagrodę w wysokości 200 zł : Julia Migdalska – folklor rekonstruowany
III nagrodę w wysokości 100 zł :  Maciej Kocon – folklor rekonstruowany

     W kategorii solistów śpiewaków komisja przyznała następujące nagrody:
I nagrodę w wysokości 250 zł i ZŁOTE BASY otrzymuje Krystyna Ciesielska
Trzy równorzędne I nagrody w wysokości 250 zł otrzymują:
– Janina Chmiel
– Alina Myszak
– Maria Pęzik
Trzy równorzędne II nagrody w wysokości 200zł otrzymują:
– Maria Siwiec
– Marianna Rokicka
– Sabina Włodarczyk
Cztery równorzędne III nagrody w wysokości 100 zł otrzymują:
– Wanda Mróz
– Marian Ostanek
– Adela Wielgomas
– Janina Pydo

     Komisja stwierdziła bardzo wysoki poziom artystyczny tegorocznego konkursu i złożyła wykonawcom najserdeczniejsze gratulacje i życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL gmina@maciejowice.pl
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00