Publiczne Gminazjum w Maciejowicach – Bezpieczne wakacje

10 czerwca 2010

        7 czerwca 2010 roku w Publicznym Gimnazjum im. Ks. G. Piramowicza w Maciejowicach odbyło się spotkanie z policjantem sierżantem sztabowym Jackiem Leszko z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie w ramach akcji Bezpieczne wakacje.

        Uczniowie podczas spotkania mieli okazję wysłuchać prelekcji nt. bezpiecznego zachowywania się na drodze, zasad ruchu drogowego oraz niebezpieczeństw na jakie jest narażona młodzież podczas letniego wypoczynku.

         Uczniowie uważnie słuchali i zadawali mnóstwo pytań. Na koniec spotkania odbył się konkurs a zwycięscy otrzymali wartościowe nagrody ufundowane przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (www.krbrd.gov.pl).


        Atrakcyjną formą nagrody okazało się również wyjście z Panem Policjantem na ulicę Maciejowic i zatrzymywanie uczestników ruchu drogowego w ramach akcji „Jabłko-cytryna”.


         Uczniowie gimnazjum mieli okazję przypatrzeć  się trudnej pracy policjanta z wydziału ruchu drogowego, wspólnie z nim zatrzymywali pojazdy, za przepisową jazdę nagradzali kierowców jabłkiem i dyplomem dla super kierowcy a tych kierowców którzy mieli małe grzeszki na sumieniu upominali wręczając dyplom dla pirata drogowego i cytrynę (niektórzy konsumowali ją za karę – zamiast mandatu, na miejscu).


        Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nastolatków i mamy nadzieję, że nauczy ich i przypomni w odpowiednim momencie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00