UWAGA! WŚCIEKLIZNA

5 maja 2021

W związku z wystąpieniem ognisk wścieklizny na terenie powiatu garwolińskiego Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie nr 12 z dn. 27.04.2021r. w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego i miast stołecznego Warszawy.

Na obszarze zagrożonym zakazuje się:

1) Organizowania, targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych  na wściekliznę.

2) Organizowania polowań i odłowów  zwierząt łownych, za  wyjątkiem odstrzałów sanitarnych dzików oraz polowań indywidualnych na dziki bez udziału psów i nagonki, na zasadach określonych przez właściwego terytorialnie powiatowego lekarza weterynarii.

Na obszarze zagrożonym nakazuje się:

1) Trzymanie psów na uwięzi lub na ogrodzonym terenie zamkniętym, a kotów w zamknięciu.

2) Pozostawienie zwierząt gospodarskich, za wyjątkiem jedwabnika morwowego (Bombyx mori) i pszczoły miodnej (Apis mellifera), w okólnikach i na zamkniętych wybiegach zakażenia.

Wścieklizna to bardzo groźna, prawie zawsze śmiertelna choroba zakaźna, więc bądźmy ostrożni i unikajmy kontaktu z dzikimi zwierzętami np. lisami, nietoperzami, wiewiórkami czy jeżami.  Apelujemy o zastosowanie się do zakazów i nakazów obowiązujących na terenach zagrożonych wścieklizną.

Pamiętajmy o obowiązku zaszczepienia wszystkich psów powyżej  3 miesiąca życia szczepionką przeciw wściekliźnie.

ROZPORZĄDZENIE Nr 12 WOJEWODY MAZOWIECKIEGO z dnia 27 kwietnia 2020 r. w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego i miasta stołecznego Warszawy

 

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00