VII „Rajd Rowerowy im. Marii i Lecha Kaczyńskich”

11 kwietnia 2017
W dniu 10 kwietnia 2017r. w Maciejowicach po raz kolejny gościliśmy uczestników VII „Rajdu Rowerowego im. Marii i Lecha Kaczyńskich”, którzy podążają z Warszawy na krakowski Wawel aby dotrzeć tam w rocznicę pogrzebu Pary Prezydenckiej tj. w dniu 18 kwietnia 2017 r. gdzie złożą wiązanki kwiatów na ich grobie.

Uczestnicy rajdu w ten sposób pragną uczcić pamięć wszystkich osób, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem w 2010 roku.

W rajdzie uczestniczą współpracownicy śp. Lecha Kaczyńskiego, parlamentarzyści oraz samorządowcy. Rajd wiedzie miejscami w których Prezydent Śp. Lech Kaczyński gościł z oficjalnymi wizytami.



Przedstawiciele Gminy Maciejowice na czele  z Wójtem Gminy Maciejowice Panem Sylwestrem Dymińskim oraz Ks. Kan. Stanisławem Marczukiem, Zastępcą Wójta Panem Ryszardem Brodziakiem, Przewodniczącym Rady Gminy Panem Pawłem Jaworskim, Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Panem Krystianem Milewskim, Dyrektorem Publicznego Gimnazjum Panem Andrzejem Nakoniecznym oraz Radnym Panem Adamem Gliwką wraz z rajdowiczami złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod tablica upamiętniającą wizytę śp. Lecha Kaczyńskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2009 roku w Maciejowicach. Następnie wszyscy udali się na uroczystą kolację do Stanicy Kościuszkowskiej, podczas której wspominano Śp. Prezydenta i jego wizytę w Maciejowicach.



Goście w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy przekazali na ręce Wójta Gminy Maciejowice podziękowanie wraz z pozdrowieniami.



Następnego dnia uczestnicy rajdu wyruszyli na trasę drugiego etapu. Ziemię maciejowicką opuścili w Antoniówce Świerżowskiej – gdzie promem przeprawili się na drugą stronę Wisły, podążając w kierunku Radomia.

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00