Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Maciejowicach

19 stycznia 2018
14 stycznia 2018 roku w Maciejowicach Wielka Orkiestra  Świątecznej Pomocy zagrała po raz 13. Od godziny 7 rano, mimo zimna w Maciejowicach kwestowało 15 wolontariuszy. Za każdy datek wrzucony do puszki wolontariusze rozdawali czerwone serduszka, balony i różne słodkości.


 

O godzinie 14.30 odbył się po raz pierwszy w Maciejowicach i jedyny w powiecie garwolińskim Bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą” na dystansie ok. 3 km. W biegu brało udział 60 uczestników. I miejsce w kategorii mężczyzn zajął Damian Łapacz, w kategorii kobiet Anna Bronikowska, a pierwsze dziecko to Kamil Cholewa. Nad bezpieczeństwem zawodników  czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Podłęża i Maciejowic. Wpisowe od uczestników było cegiełką na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych i realizację programu Ratujemy i Uczymy Ratować. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i okolicznościowe medale a zwycięzcy puchary.


 

Od godziny 16.00 do 21.00 w Gminnej Hali sportowej rozpoczęło się Wielkie Granie. Dobrą zabawę zapewniły zespoły: Dynamic i Lorens. W przerwach między występami zespołów były pokazy gimnastyczne i taneczne uczniów ze szkoły podstawowej w Maciejowicach, pokaz Dęblińskiej Szkoły Taekwondo – grupa z Maciejowic. O godz. 19.00 odbyła się licytacja gadżetów WOŚP oraz fantów przekazanych przez darczyńców. Najwyżej wylicytowany był zegar ścienny – 600 zł, ponadto m.in. koszulka WOŚP  – 260 zł, kubki 26 Finału – 200 zł. Inne licytowane fanty to m.in. obraz ofiarowany przez Magdalenę Bieńko – 250 zł, obraz ofiarowany przez GOK Maciejowice – 200 zł, płyta z dedykacją  Sławomira – 200 zł, jeden z tortów – 200 zł . Kwoty wszystkich innych licytowanych przedmiotów były bardzo wysokie, w sumie z licytacji udało się zebrać 4.850 zł.  W trakcie imprezy działała loteria fantowa, z której uzyskano 2.550 zł. W świetlicy Szkoły Podstawowej rodzice z Rady Rodziców prowadzili kawiarenkę, gdzie można było zjeść pyszne ciasta, bigos z kiełbaską oraz napić się ciepłej herbaty, kawy, dochód z kawiarenki to 1.538 zł. W ramach akcji był przeprowadzony także turniej tenisa stołowego w Gminnej Hali Sportowej.


Na zakończenie imprezy dzięki sponsorowi wystrzelone zostało Światełko do Nieba.

W sumie wolontariusze z Maciejowic zebrali 28. 536 zł.

Szef Sztabu i organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji 26. Finału WOŚP i  wsparcie rzeczowe. Dziękujemy wszystkim osobom, biorącym udział w licytacji. Dzięki życzliwości wielu osób udało nam się z sukcesem zorganizować imprezę w ramach  Finału i przekazać na rzecz Fundacji WOŚP dużą kwotę. Dziękujemy także Radzie Rodziców za ogromne zaangażowanie, dzięki ich pomocy 26. Finał WOŚP w Maciejowicach był wspaniałą imprezą dla wielu mieszkańców gminy Maciejowice.

     


deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00