XX Finał WOŚP w Maciejowicach

9 stycznia 2012

         W Maciejowicach nauczyciele z Publicznego Gimnazjum im. Ks. Grzegorza Piramowicza po raz siódmy zorganizowali Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

         Wolontariusze od wczesnych godzin rannych kwestowali nie tylko w Maciejowicach, ale także w Samogoszczy, Łaskarzewie, Stężycy, Garwolinie, Pawłowicach i we Wróblach. Najmłodszym kwestujący rozdawali czerwone balony w kształcie serc, wszyscy inni mogli liczyć na pierniczki, lizaki i cukierki. Zbiórce pieniędzy towarzyszyły liczne atrakcje. Dla dzieci przygotowano projekcję bajek. Zagrał młodzieżowy zespół The Shoes, a gwiazdą wieczoru był zespół Talion. Swe umiejętności zaprezentował również dziecięcy zespół ludowy „Obereczek”.         Podczas całej akcji prowadzona była loteria fantowa. W przeprowadzonej licytacji dużą ofiarnością wykazali się mieszkańcy Maciejowic. Podczas loterii i licytacji zebraliśmy 2491 zł.

          W ciągu całego dnia rozdawaliśmy herbatę, pączki, zapiekanki i pizze, a wieczorem wszystkich zebranych częstowaliśmy grochówką przygotowaną przez Szkołę Podstawową w Oronnem.

         Imprezie towarzyszył Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Maciejowice, z której dochód 180 zł został przekazany na rzecz Fundacji WOŚP. O godzinie 20 imponującym pokazem sztucznych ogni zakończyliśmy akcję. Łącznie zebraliśmy 13.200,00 zł.

Oprac.: PG M-ce

Logo Gminy Maciejowice Urząd Gminy Maciejowice

ADRES ul. Rynek 7, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU ( 25) 682-57-37
ADRES E-MAIL gmina@maciejowice.pl
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00