XXVI Rajd Kościuszkowski

13 października 2010
          W dniach 7 i 8 października odbył się XXVI Rajd Kościuszkowski. Tradycyjnie uczestnicy Rajdu, przeszli szlakami wojsk polskich i rosyjskich.

          Od Kortnicy wojska polskie szły do Podzamcza, następnie na podzameckie pola w okolicach Maciejowic, wojska rosyjskie przemieszczały się od Pawłowic w kierunku na Oronne.

          W tym roku w Rajdzie uczestniczyło ponad 460 dzieci i młodzieży z terenu powiatu garwolińskiego oraz miast i miejscowości województwa mazowieckiego.


        
Po przemarszu szlakami żołnierzy polskich i rosyjskich, w parku na maciejowickim rynku, uroczystym apelem poległych uczczono 216 rocznicę Bitwy Maciejowickiej. Wszystkich zgromadzonych powitał Pan Sylwester Dymiński Wójt Gminy Maciejowice, który wygłosił krótkie przemówienie.

          Po apelu poległych, na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w części artystycznej, wystąpił zespół VABANK. W tym czasie w szkole podstawowej w Maciejowicach odbył się konkurs wiedzy o T. Kościuszce i jego epoce.

          Drugi dzień rajdu rozpoczął się Mszą św. odprawioną w intencji rajdowiczów. Po Mszy uczestnicy XXVI rajdu kościuszkowskiego przemaszerowali do Podzamcza, gdzie rozstrzygnięte zostały konkursy: wiedzy o T. Kościuszce i jego epoce oraz współzawodnictwa o tytuł najlepszej grupy rajdowej.

          W konkursie wiedzy o T. Kościuszce i jego epoce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wygrał Jakub Treugut z LI Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie, w kategorii szkół podstawowych Natalia Zalska uczennica Publicznaj Szkoły Podstawowej w Maciejowicach.

         W rywalizacji o tytuł najlepszej grupy rajdowej, I miejsce zajęła grupa z ZSP im. Bohaterów Westerplatte z Garwolina. Kolejne miejsca zajęły grupy z Publicznego Gimnazjum w Parysowie i 122 Drużyna Harcerska z Zespołu Szkół nr.1 w Łaskarzewie.

          Zwycięzcom konkursów nagrody wręczył Pan Sylwester Dymiński Wójt Gminy Maciejowice. Podziękował uczestnikom rajdu i zaprosił do udziału w przyszłorocznej edycji rajdu.

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00