"Żyjemy inaczej ale wśród was"

19 lipca 2011
         W niedzielę 17 lipca o godz. 14.00 odbył się na boisku Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Maciejowicach festyn integracyjny pt.: „Żyjemy inaczej, ale wśród Was”, którego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Maciejowicach, Wolontariusze z PG w Maciejowicach oraz Drużyna Harcerska z PSP Maciejowice.
         Patronat honorowy nad festynem objął Wójt Gminy Maciejowice Pan Sylwester Dymiński, który wielokrotnie podkreślał znaczenie i potrzebę organizowania podobnych przedsięwzięć jednoczących społeczność i wspierających przy tym inicjatywy twórcze.         W festynie udział wzięli m.in. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Żelechowa wraz z kierownikiem Andrzejem Gromołem, osoby niepełnosprawne z Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych – Oddział w Siedlcach oraz Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych w Siedlcach ks. Jarosław Grzelak.
         Wychowankowie WTZ podarowali Wójtowi Gminy Maciejowice obraz wykonany z kuleczek plasteliny przedstawiający herb Maciejowic.         W myśl zasady „Każdy śpiewać może” mniej oficjalna część festynu rozpoczęła się od występów wokalnych.
         Następnie, po zrobieniu pamiątkowej fotografii i wspólnych tańcach, które miały zatrzeć granice pomiędzy osobami niepełnosprawnymi i zdrowymi, impreza przeniosła się z boiska na murawę stadionu.


         Tam rozegrały się konkurencje sportowe – rzut metalowymi obręczami do celu, jedzenie na czas, slalom z kubkiem wody lub tacą pełną cukierków, przeciąganie liny oraz strzały na bramkę. Ponadto każdy zainteresowany mógł przez chwilę poczuć się jak strażak i trzymając w dłoniach sikawkę wycelować strumień wody w stronę boiska. Po konkurencjach sportowych wszyscy uczestnicy festynu mogli skosztować dań serwowanych z kuchni polowej i wziąć udział w ognisku, podczas którego harcerze zdobywali kolejne sprawności.
         Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, pomoc i wspólną zabawę podczas festynu oraz sponsorom G.S. Karczew, Sante, Panu Marcinowi Rutkowskiemu, ELMO, Zowix i firmie BLOW CAR SYSTEM za ufundowanie nagród oraz nawigacji GPS dla Warsztatów Terapii zajęciowej w Żelechowie. Wychowankowie WTZ Żelechów serdecznie dziękują także Wójtowi Gminy Maciejowice za przekazaną kuchenkę gezowo-elektryczną.

deklaracja dostepności
deklaracja dostepności

Logo Gminy Maciejowice Urząd Miasta i Gminy Maciejowice

ADRES ul. Sportowa 8, 08-480 Maciejowice
NUMER TELEFONU (25) 682-57-37
ADRES E-MAIL [email protected]
NIP 826-10-97-043
REGON 000544326
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 8.00 - 16.00